Kleszczów na Piątkę 


Otwarte Mistrzostwa Polski Kobiet na 5 km

17 września 2017 r.

5 km - ATEST PZLA

Organizator

Organziator:

88

Klub LKS OMEGA Kleszczów jest stosunkowo młodym klubem i powstał w 1992 roku. W klubie działały początkowo trzy sekcje: kolarska, piłkarska i tenisa stołowego , inne tworzone miały być sukcesywnie w miarę okazywanego zainteresowania. Władze klubu podjęły uchwałę o propagowaniu sportu masowego tworząc ogniwa w: Kleszczowie, Łuszczanowicach, Wolicy i Kamieniu-Bogumiłowie i Łękińsku W początkowych latach największe sukcesy odnosiła sekcja kolarska, która liczyła 27 zawodników a klub 16.04.1993 zorganizował wyścig o zasięgu ogólnopolskim, punktowany przez PZKol. W wyścigu wzięło udział 650 zawodników. Była to największa impreza kolarska w Polsce. 

Schyłek sekcji kolarskiej nastąpił po bardzo groźnym wypadku naszego najlepszego kolarza Mirosława Krzympca. W lipcu 1992 do klasy "B" została zgłoszona drużyna piłkarska, która w sezonie 2002/2003 uzyskała awans do IV ligi, a w sezonie 2007/2008 do nowo powstałej III ligi w grupie łódzko-mazowieckiej. W sezonie 2002/2003 utworzono LKS OMEGA II, który od sezonu 2004/2005 występuje w klasie okręgowej okręgu piotrkowskiego. Klub LKS OMEGA został w latach 2005-2011  był najlepszym klubem zrzeszenia LZS w województwie łódzkim i został uhonorowany na szczeblu centralnym w konkursie sportowy znak OMEGA.

W chwili obecnej w klubie działają następujące sekcje: 

  • piłka nożna III liga , V liga, cztery grupy juniorskie w różnych rocznikach
  • tenis stołowy II liga
  • pływanie, lekkoatletyka, karate shori-yiu

Największymi osiągnięciami w historii klubu były wyniki:

Barbary Wasilewskiej w pływaniu

 - 2012 rok mistrzyni Polski seniorów na 800m i wicemistrzyni na 400 m,

  - 2013 wicemistrzyni Polski seniorów na 800m i trzecie miejsce na 1500m

Mateusza Urbaniaka

 - III m w Halowych Mistrzostwach Polski seniorów w biegu na 800m w Spale 

Wykonawca:

90

Firma inesSport powstała w 2009 r i świadczy usługi związane z elektronicznym pomiarem czasu na zawodach sportowych, organizacją i obsługą imprez sportowo - rekreacyjnych. Zespół składa się z osób od lat powiązanych ze sportem i organizacją wydarzeń sportowo – rekreacyjnych. Naszą pracę łączymy z pasją, co jest naszym atutem w obsłudze zawodów sportowych. Do obsługi pomiaru czasu na zawodach wykorzystujemy sprzęt najwyższej jakości marki ChronoTrack, co wraz z niezawodnym oprogramowaniem stanowi gwarancję naszych usług. Dodatkowo w naszej ofercie znajdą Państwo numery startowe oraz m.in. nagłośnienie, barierki ochronne, namioty, agregat prądotwórczy, medale i trofea sportowe.

Nasza firma specjalizuje się w:

  • Organizacji imprez od pomysłu do realizacji: Bieg Fabrykanta, GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking, Biegowa Bitwa o Łódź
  • Elektronicznym pomiarze czasu: Dycha Justynów - Janówka, Bieg Świętojański, Bieg Fabrykanta, GP Łodzi
  • Pomocy przy organizacji imprez sportowo - rekreacyjnych przez kluby, stowarzyszenia, gminy, organizacje pozarządowe: Bieg Powstańca, Bieg Wdzięczności, KB Arturówek, Gmina Stryków, Rada Osiedla Olechów - Janów, Gmina Łobżenica