Aktualności

Kleszczowska Dziesiątka: relacja, film, zdjęcia

Dodano: 05.09.2019

W tym roku po raz trzeci Kleszczów był gospodarzem Kleszczowskiej Dziesiątki - biegu na dystansie 10 km, na atestowanej, bardzo szybkiej trasie. Zawody dotychczas rozgrywane w maju tym razem odbyły się 1 września, ponieważ stanowiły jedną z atrakcji pikniku z okazji 10 – lecia Solparku - miejscowego Parki Zdrowia i Rozrywki.

Punktualnie o godzinie 12:00 kiedy słońce było w zenicie, na trasę ruszyli dzielni zawodnicy, którzy też nic nie robili sobie z żaru jaki lał się z nieba. Na starcie stanęli między innymi dobrze znani, szczególnie w środowisku łódzkim, biegacze, którzy od lat startują w łódzkich biegach.
Na mecie jako pierwszy zameldował się dużą przewagą Pavel  Veretsky z Ukrainy. 10 km pokonał w  czasie  32:09. Drugi na mecie Tomasz Osmulski uzyskał rezultat 32:27. Finiszując tradycyjnie przybijał piątki z kibicami. Trzecie miejsce należało do Aleksandra Dragana który bieg ukończył z wynikiem 32:46.
Wśród kobiet pierwsze miejsce na podium wywalczyła również zawodniczka z Ukrainy - Valentyna Kiliarska z czasem 35:09. Tuż za nią, druga przybiegła Monika Kaczmarek z wynikiem 35:47. Trzecia była Sabina Jarząbek uzyskując rezultat 38:53.

Tradycyjnie rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Dzieci i młodzież, ścigały się w różnych grupach wiekowych.

Wszyscy zawodnicy startujący w tej edycji otrzymali medal, który jest pierwszą częścią pełnego medalu. Drugą część będzie można wywalczyć już 15-go września na dystansie o połowę krótszym -  w kolejnej edycji biegu "Kleszczów na 5". Medale skompletowane po obu biegach po złożeniu ułożą się kształt herbu miasta Kleszczów.

Organizatorami zawodów byli Klub LKS Omega Kleszczów i Gmina Kleszczów. Wykonawcą była firma inesSport. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl